LOADING

Type to search

ART

Cinta Vidal’ın Ters Mimarisi ve Yerçekimine Dayanan Dünyalar

Share

En yeni serisi dizi, Barcelona merkezli sanatçı ve illüstratör Cinta Vidal Agulló, kesişen perspektiflerin kapsüllenmiş sahnelerini oluşturmak için yerçekimi ve mimari kurallara meydan okuyor. Ahşap panellerde akrilikle boyanmış Vidal, tabloları "ağırlıksız yapılar" olarak ifade eder ve her parçanın bir kişinin hayatın iç perspektifini çevrelerindeki gerçeklerle eşleşemeyeceğini inceler. Pek çok resim üzerindeki kesişen düzlemler bir şekilde M.C.'nin resimlerine benziyor. Escher, burada her açının ve mevcut yüzeyin günlük hayatları boyunca gidip gelen renkli karakterlerle yaşadığı. Hi-Fructose ile yeni bir röportaj yapıyor:

Bu ağırlıksız yapılar ile bir dünyada yaşadığımızı göstermek isterim, fakat bunun içinde çok farklı şekillerde yaşıyoruz - günlük nesneler ve boşluklarla oynamak, pek çok kez ifade etmek imkansız yollarla yerleştirilmiş, her birinin iç boyutları Birimiz çevremizdeki zihinsel yapılarla uyuşmuyor. Mimari mekanlar ve gündelik nesneler, günlük alanımızı şekillendiren her şeyin, ilişkilerimiz, iş, hırslarımız ve hayallerimiz için ne kadar zor olduğunun bir metaforunun bir parçasıdır.

Vidal Barcelona'daki Miscelanea BCN'de yeni bir sergi açtı ve sanatçıyla birlikte Hi-Fructose'da derinlemesine bir sohbet okuyabilirsiniz.yercekimine-dayanan-dunya1 


yercekimine-dayanan-dunya2 


yercekimine-dayanan-dunya3 


yercekimine-dayanan-dunya4 


yercekimine-dayanan-dunya5 


yercekimine-dayanan-dunya6

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *